Про нас

ІСТОРІЯ


Історія пансіонату «Сонячна Долина» починається з мінеральної води «Поляна Квасова». Цій воді більше ніж 500 років. Перша згадка про неї - в грамотах угорського короля, датованими 1463 роком. «Поляна Квасова» - одна з найвідоміших природніх лікувально-столових вод України. Одне з джерел Полянського родовища мінеральних вод, яке знаходиться в 2 км від центру с. Поляна принесло велику славу полянським квасним водам. Як відомо, на Закарпатті джерела називались буркутами, а мінеральна вода – квасною водою, квасом. Спочатку вода цього джерела вивозилася бочками, а з 1840 року вже розливалася в пляшки і експортувалася в різні країни Європи під назвою “Полянська”.

У 1914 році в ілюстрованому путівнику по курортах і мінеральних джерелах “Бальнеологічного суспільства Святої Угорської Корони” Полянське джерело описується так: “Це першокласна вода, прекрасна столова вода, в суміші з молоком є прекрасним слизорозчиняючим засобом”. Поки на цьому місці є тільки споруди для розливу і упаковки мінеральної води, хоча чудове розташування джерела, прекрасне повітря, клімат, та закрита з усіх боків горами місцевість може бути використана як курорт.

“Для здоров’я – це напій з чудовим смаком, добре тамує спрагу в суміші з вином, коньяком або лимонною кислотою” (реклама, 1913). Мінеральна вода Полянська відзначена: Будапешт 1842 р., Париж 1855 р., Відень 1866, 1873рр., Будапешт 1882, 1883 рр., Кошіце 1880 р., Відень 1884 р., Будапешт 1884 р., Собранце 1881 р., Ужгород 1883 р., Мараморош-Сігет 1882 р., Будапешт 1895,1911рр.

Почесні грамоти: Відень1873, 1894 рр., Будапешт 1885, 1896 рр. (Міllеnnium), Чернівці 1886 р., Лугош 1911 р.

Хімічний склад


Хімічний склад мінеральної води вивчався професорами Будапештського університету, лікарями, хіміками, фармацевтами Австрії, Угорщини, Чехословаччини. За даними цих досліджень в джерелах Полянського родовища поряд із високим вмістом гідрокарбонатів відзначена наявність бору, заліза, літію.

Відновлення розливу Полянської мінеральної води під назвою «Поляна Квасова» розпочато в 1946 році вже зі свердловин східної частини Ново-полянського ділянки Полянського родовища на заводі розливу мінеральної води «Поляна Квасова» (на місці колишнього заводу) та Свалявському заводі мінеральних вод. Мінеральна вода реалізується в межах України та експортується в країни СНД, США, Канаду.

У 1965 році на базі добутку мінеральної води «Поляна Квасова» зі свердловин, пробурених на західній частині Ново-полянського ділянки родовища, на лівому березі річки В. Пиня близько потоку Безіменний, між хребтом Українських Карпат, на висоті 340 м над рівнем моря виник бальнеологічний курорт «Сонячне Закарпаття». У 2002 році на території цього курорту був закладений перший камінь для будівництва пансіонату «Сонячна Долина», а вже в 2005 році пансіонат розпочав своє функціонування. На відпочинок в пансіонат почали приїжджати люди не тільки з усієї України, але й з країн ближнього і далекого зарубіжжя. Першокласному відпочинку сприяють навколишні гірські пейзажі, ліси і помірний континентальний клімат. Різномаїття, незвичайна краса і багатство природи цієї місцевості, зумовлено тим, що пансіонат “Сонячна Долина” знаходиться на межі гірської та передгірної зон, оточений порівняно легкодоступними горами, покритими лісом. Пансіонат захищений від холодних вітрів горами з півночі, заходу, сходу, і відкритий на південь. Це сприяє доступу чистого, прозорого, насиченого фітонцидами і легкими аероіонами цілющого повітря.

Етапи розвитку пансіонату


Знаменитий давньогрецький лікар і натураліст Гален писав: “Природа – кращий з лікарів”. Чудовим лікувальним доповненням став лікувально-діагностичний центр «Сонячна Долина», який почав свою діяльність в 2006 році з бальнеологічним, фізіотерапевтичним, лабораторним, баротерапевтичним відділеннями і кабінетами масажу. Основним лікувальним засобом стала вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва вода “Поляна Квасова”, яка широко використовується в бюветах санаторію «Сонячна Долина», а також для мінеральних ванн, кишкових промивань, інгаляцій та інших процедур. Завдяки видатним антацидним і буферним властивостям мінеральна вода «Поляна Квасова» є найефективнішою при всіх захворюваннях шлунка з підвищеним рівнем кислотності, рефлюкс-езофагітах, супутніх змінах у вигляді холі – і панкреатостазу, а також хронічних панкреатитах, гепатозах, гепатитах, цукровому діабеті.

Поступово лікувальні та діагностичні можливості санаторію зростали. Таким чином:

 • в 2007 році була впроваджена киснева терапія, озонотерапія;
 • в 2008 році почали працювати SPA-відділення, косметологічні процедури, відділення нетрадиційної медицини, стоун-терапія, почав використовуватися непресорний лімфодренаж;
 • 2009 рік – рік відкриття і розвитку ендокринологічного, кардіологічного, неврологічного, гінекологічного, урологічного напрямків лікування;
 • в 2011 році було проведено оновлення лабораторного та ультразвукового устаткування на більш сучасне, з набагато більшими можливостями для проведення більш досконалих обстежень, впроваджено нову технологію – відеокапсульна ендоскопія, відкрито галокамеру (соляну печеру) з впровадженням спелеотерапії.

Протягом діяльності лікувально-діагностичного центру «Сонячна Долина», сотні людей пройшли комплекс обстеження і лікування, з них у десятків було своєчасно виявлено та попереджено багато різних захворювань. У Сонячній Долині оздоровлено та підтримано не тільки тілесне, але і духовне здоров’я тисяч людей. За відносно невеликий період діяльності «Сонячна Долина» неодноразово нагороджувалася і відзначалася грамотами селищної, районної, а також обласної адміністрацій.

На сьогоднішній день «Сонячна Долина» продовжує радувати своїх гостей затишком та професійним підходом персоналу до своєї справи.

ПОСЛУГИ


Для того, щоб Ваш візит до готелю залишився незабутнім, ми пропонуємо спектр послуг:

 • Харчування

  Харчування виявляється не менш важливим фактором. Для вдалого лікування є спеціально підготовлене меню. Основною є дієта №5, яка застосовується при захворюваннях печінки та жовчного міхуря. Тому страви готуються за спеціальною технологією та професійним обладнанням з обмеженням жирів.

  Також у нас застосовується дієта № 9 при цукровому діабеті та для хворих з ожирінням та надлишковою масою тіла. Кожному, хто відпочиває, кваліфіковані лікарі призначають індивідульну дієту, а дієтсестра в залі харчування допоможе скласти персональне меню.

  Періодичність харчування залежить від захворювання і дієти, призначенної лікуючим лікарем, може бути трьох- або п'ятиразовим.

  Проте їжа тут не лише корисна, але й дуже смачна. У барі пансіонату можна замовити за окрему плату,свіжо вичавлені фруктові фреші, десерти, натуральну каву з тістечком.

 • Обслуговування в номерах

  Міні-бари, пробудження гостя, щоденне прибирання, міні-сейф, кабельне TV, телефонний зв'язок, WIFI

 • Діловий центр

  Приймання та доставка кореспонденції, приймання та відправка факсу

 • Туристичні послуги

  Бронювання авіа- та залізничних квитків, екскурсії, в тому числі по Європі

 • Медичні послуги

  Цілодобова мед. допомога, виклик швидкої допомоги, лікувально-діагностичний центр

 • Безпека

  Автостоянка з відеонаглядом, власна служба охорони.

 • Грошові послуги

  Оплата кредитними картками Visa, Mastercard / Eurocard, AMEX, безготівковий розрахунок, а також розрахунок готівкою.

 • Вантаж

  Камера схову, швейцар

 • Транспортні послуги

  Замовлення таксі, організація трансферів

 • Побутові послуги

  Пральня

 • Інше

  Тренажерний зал, басейн

Створений та Розроблений командою MASQ.SYSTEMS

Зворотній виклик